Şoförlü Minibüs Kiralama

Zaman ilerleyip değiştikçe insan ihtiyaçları da buna ayak uyduruyor ister istemez. Önemli iş ziyaretleri, özel günlerde, seyahat ederken trafik derdi çekmek istemeyenlerin, özellikle kalabalık aile ve gezi düzenlemek isteyenlerin en çok başvurduğu yollardan biri şoförlü minibüs kiralama oluyor. Özellikle gezi etkinlikleri yapanların faaliyetleri arasında yer alıyor ve bu durum her zaman tercih edildiği gibi güvenilir bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Daha rahat seyahat edebilmek için lüks araçlar tercihler arasına giriyor. Özellikle dikkat edilmesi gereken yerlerden biri; kiralama işlemleri gerçekleştirileceği zaman güvenilir firmaların hangisi olduğunu araştırmadan karar verilmemesi gerekir.

Şoförlü Minibüs Kiralama Avantajlı mı?

Kısa süreliğine ziyaret edilmesi gereken şehirler için oldukça kullanışlı hale gelen şoförlü minibüs kiralama genelde avantaj sağlıyor. Hele ki büyük şehirlerde bu işlemi gerçekleştirecekseniz oldukça rahat ve güvenilir oluyor. Kalabalık bir şekilde, bir yerleri ziyaret etmek isteyenlerin kurtarıcısı olmaya devam ediyor. Taksi bekleme, çağırma derdiniz olmuyor. Arkadaşlarınızla sevdiklerinizle, ayrı taksilere binmenize gerek kalmayacak.

Şoförlü minibüs kiralama sizleri bu dertlerden kurtarıyor. İstediğiniz zaman seyahat eder istediğini zaman mola verebilirsiniz. Bu yönden oldukça rahat ve avantaj sağlıyor. Araç içinde kahvenizi, çayınızı içebilmeniz için herhangi bir engel kalmıyor. Trafikte bunalma derdinizde olmuyor ayrıca. Güvenilir ve tanınmış firma ile bu işlemi gerçekleştirmek; olayı mümkün kılıyor.

Nasıl Şoförlü Minibüs Kiralayabilirim?

Aslında bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolay bir yöntem. Fakat her şeyden önce güvenliğiniz ve rahatlığınız için firmaları en ince ayrıntısına kadar araştırmanız lazım. Piyasada önde gelen firmaları tercih etmeye önem verin. Güvenilir olmayan, araçların bakım ve donanımlarında sıkıntılı olan firmalarla iş yapmak ne kadar doğru olabilir ki? Seyahatleriniz, gezileriniz sırasında herhangi bir sorun yaşamamak için bu noktaya dikkat edilmesi lazım.

Şoförlü minibüs kiralama firmaları bir güzel araştırıldıktan sonra; iş yapılacak firma belirlenir ve iletişim bilgileri alınır. Varsa sosyal medya ve internet sitelerine girip; vermiş oldukları hizmetlere bakılır. İhtiyaç duyulan araca karar verilir ve firma ile görüşülür. Burada kaç kişilik olacağını, nereden nereye gidileceğini, kaç günlüğüne kiralanacağına karar verilir ve firmaya gerekli olan bilgiler verilir.

Kiralama işlemlerinizi günlük, haftalık hatta aylık olarak gerçekleştirmeniz mümkün. Bunun için herhangi bir kısıtlama olmadığı için gönül rahatlığıyla seyahat ve gezilerinizi en iyi şekilde şoförlü minibüs kiralama ile gerçekleştirebilirsiniz.

Firmadan memnun kalındıktan sonra tekrardan tercih edilmesi sonucunda indirimden faydalanabilmek mümkün. Hatta memnun kaldığınız şoförü seçebilme imkânı veriyor sizlere. Çoğu firma eski müşterilerine bu avantajı sağlıyor.

Şoförlü Minibüs Kiralama Ücreti Nedir?

Bu konu hakkında söylenecek şeylerin hiçbiri doğru olmaz. Firmanın burada kullanmış olduğu araçlar, verdiği hizmetin kalitesi, müşteri memnuniyetine bağlı olarak bir fiyatlandırma yapar. Piyasadaki değerinden çok fazla altında veyahut çok fazla üstünde olduğu pek söylenemez. Bu sizin kaç günlüğüne, kaç haftalığına, kaç aylığına kiralayacağınıza bağlı. Firma ile iletişim kurmanızın ardından istediğiniz aracı seçebilme şansınız olacağından dolayı bu fiyatlamanın burada değişim göstereceğini de görebilirsiniz. Araçların konforu, kalitesi göz önünde alınarak şoförlü minibüs kiralama işlemlerinizi bu şekilde gerçekleştirilir.

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmesi Lazım

Şehir içine ya da şehir dışına gerçekleştirecek seyahatler için taksilere yüklü miktarda para yağdırmamak için, ulaşımda yorgun argın düşmenin ardından rahat edebilmek için dikkat edilmesi gereken birkaç yer var aslında. Bunlara dikkat edildiği sürece, ulaşımda gerçekleştireceğiniz seyahatin tadından yenmez.

 • Kişi sayısına uygun olacak araçlar kiralanır. Kişi sayısının çok olduğu koltuk sayısının az olduğu zamanlarda rahat etmek pek te mümkün olmuyor. Ya da size büyük gelecek olan araçları kiralayıp fazladan para vermeye hiç gerek yok.
 • Şoförlü minibüs kiralama bütçeyi aşmayacak şekilde olması gerekiyor.
 • Yapılacak seyahat dönüşlerinde sıkıntı çekmemek için mutlaka yakın lokasyondan araç kiralanması lazım. Aksi takdirde geri dönüşler yapacak araçların tercih edilmesi önerilmez. Böyle bir durumda sizlere daha fazla maliyetli olacağını unutmayın.
 • Araç kiralama yapan firmalar; daha fazla kişiye hizmet verip diğer kesimlere seslenebilmek adına kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalardan faydalanabilmek için fırsat kollamanız gerekir.
 • Düzenleyeceğiniz etkinlikler için önceden rezervasyonların yapılması lazım. Erkenden yapılan rezervasyonlar hem fiyat açısından uygun oluyor. Hem de son güne bırakılmadı diye herhangi bir aksaklıkla karşı karşıya kalınmadan, iş sağlama alınıyor.
 • Seyahatlerinizi gerçekleştireceğiniz zaman mutlaka firmaları ziyaret edip kiralamak istediğiniz araçları inceleyin. Eski ve hasarlı araçlardan uzak durun. Yolda herhangi bir hasar veya olup olmadık durumlara sebep açmaması açısından tercihlerinizin arasında olmasın bile.
 • Ne ucuz ne de pahalı araç kiralamanız önerilmez. Mutlaka size uygun olan aracı seçin.
 • Şoförlü minibüs kiralama işlemlerini gerçekleştirmeden önce, firma yetkilisi ile bütün detayları konuşmaya özen gösterin.
 • Yapacağınız sözleşmeyi imzalamadan önce hepsini okumaya çalışın. Sözleşmede aklınıza yatmayacak herhangi bir madde ile karşılaşabilirsiniz. İmzaları attıktan sonra iş işten geçmiş olacak hesabına dönmemesi için buraya dikkat edilmesi lazım.
 • Kasko ve sigortası olmayan araçlardan uzak durun. Beklenmedik bir anda kaza gerçekleşmesi sonucunda firma bu sorunları üstlenmeyebilir.
 • Beklentinizi karşılayan araçlara yer vermeye çalışın. Aksi halde gerçekleştireceğiniz seyahatten keyif alamazsınız ve bunca emek, hazırlık boşa gitmiş olacak. Kimse böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemez. Bu gibi durumlarda tedbirli olmanızda fayda var.
Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz